top of page

ד"ר ראובן רוזנברג

ד"ר ראובן רוזנברג

המרכז לבריאות אינטגרטיביט

ברוכים הבאים למרפאה של ד"ר רוזנברג - המקור המהימן שלך לטיפול רפואי אינטגרטיבי. גלה פתרונות רפואיים מותאמים אישית וטיפול בחמלה לכל צרכי הבריאות שלך.

 

קבעו פגישה עוד היום וצאו למסע שלכם לחיים של

תקווה, ריפוי ובריאות

השירותים שלנו

עיצוב רקע

1

כירופרקטיקה

הגב הוא נקודת המפתח של הבריאות הטובה. הוא משמש כמעין "עמוד" של גוף האדם ולכן חשוב במיוחד. הגב מכיל ומגן על החוט השדרי, שהוא הנתיב התקשורתי המרכזי בין המוח ושאר הגוף. כל הפרעה בנתיב זה, שנקראת תת-הזזה חורשת, יכולה להוביל להפחתת פועלו ולבעיות בריאותיות שונות.

באמצעות הבטיחות שהגב מסודר כראוי, רופאי כירופרקטיקה מסייעים להפחית את הפרעת העצבים, מאפשרים לגוף לפעול ביעילות. זאת יכולה להביא לשיפור כללי בבריאות ורווחה, וגם להקלה מבעיות בריאותיות ספציפיות כמו כאב גב, כאבי ראש ועמידה לא נכונה.

בכללי, גב בריא הוא מרכזי לבריאות טובה, וטיפול כירופרקטי יכול לסייע בשמירה ושיפור הבריאות הגבולית.

2

רפואה פונקציונלית

הרופא מטפל ברפואה פונקציונלית מגדיר אותה כתיבושת שהתמקדות נכונה היא על גוף החולה וכיצד ניתן לזהות ולטפל בגורמי השורש של מחלה ותפקוד בעייתי. היא תובנה את הגוף כמערכת מקושרת, בה מרכיבים שונים כגון גנטיקה, אופן חיים, סביבה ורווחה נפשית משפיעים על הבריאות. המטרה ברפואה פונקציונלית היא למקסם את המנגנונים הטבעיים לריפוי בגוף ולקדם בריאות כוללת במקום להתמקד בטיפול בסימפטומים בלבד.

ההבדלים מהרפואה האלופתית הם:

 1. התמקדות בגורמי השורש: אחד ההבדלים העיקריים בין רפואה פונקציונלית ובין רפואה אלופתית היא הגישה שלהן לטיפול בבעיות בריאות. הרפואה האלופתית כמעט תמיד מתמקדת בניהול הסימפטומים ומשתמשת בתרופות פרמצבטיות או ניתוחים כדי לטפל בסימפטומים או מחלות מסוימות. לעומת זאת, רפואה פונקציונלית מתמקדת בחיפוש עמוק אחר הגורמים שמסתירים את הסימפטומים ומנסה לזהות ולטפל בגורמי השורש של הבעיה הבריאותית של החולה.

 2. טיפול אישי ומותאם אישית: רפואה פונקציונלית דגישה אישית לטיפול בכל מטופל. מטפלים משקיעים זמן בהבנת ההיסטוריה הבריאותית הייחודית של המטופל, הגנטיקה, אופן החיים והגורמים הסביבתיים שלו. על ידי קיבלת התמונה הכוללת, ניתן לפתח תוכניות טיפול אישיות שמתאימות לצרכיו המיוחדים של המטופל. רפואה אלופתית גם מעודדת טיפול אישי, אך לפעמים ניתן להשתמש בגישות כלליות יותר לטיפול.

 3. מבט ביולוגי של מערכות: רפואה פונקציונלית משתמשת במבט ביולוגי ומכירה את החיבורים המורכבים בין המערכות השונות בגוף והשפעתן על הבריאות הכוללת. זה כולל תיאום והבנת ההשפעה הזורמת בין תחושות, הורמונים, המערכת החיסונית, הבריאות המעיים ורכיבים פיזיולוגיים נוספים. רפואה אלופתית גם מכירה חלק מהחיבורים הללו, אך רפואה פונקציונלית מתעמקת עוד יותר ומשתמשת בפירוט יותר גדול של ההשפעה המשולבת של מערכות אלה.

 4. תפיסה ותיקול פעולה לקידום הבריאות: רפואה פונקציונלית מייחסת חשיבות רבה לטיפול ולקידום הבריאות הכוללת על ידי יישום צעדים מוקדמים ושינויים באופן החיים לצורך הקדמת מחלות כרוניות. היא דגישה את התפקיד של התזונה, התרגול הגופני, ניהול הלחץ וטכניקות נפש-גוף בשימור הבריאות. גם ברפואה אלופתית מעודדים לעיתים קרובות צעדים קדמיים, אך רפואה פונקציונלית משתלבת בהם באופן מורכב יותר בגישת הטיפול.

 5. שילוב טיפוליות נפרדות: רפואה פונקציונלית משתמשת לעיתים קרובות בטיפוליות נשמות מוכרות ומוכחות יחד עם טיפול רפואי קונבנציונלי. אלה יכולות לכלול תוספי תזונה, רפואה צמחית, טכניקות גוף-נפש, אקופונקטורה ועוד. המטרה היא לספק גישה מקיפה ומשולבת לריפוי ולהחזרת האיזון בגוף.

בסיכום, רפואה פונקציונלית היא גישה רפואית שמתמקדת במטופל, בטיפול אישי, בהקדמת מחלות ובשילוב טיפוליות נשמות. היא משלמת לרפואה אלופתית על ידי הצעת תפיסה רחבה ופוליסטית לנושאים הקשורים לבריאות ולריפו

3

תזונה קלינית

הסבר על תזונה קלינית:

כתזונאי קליני, התפקיד שלך הוא להשתמש במדע של התזונה להערכת וטיפול בצרכי התזונה של אנשים וקבוצות עם בעיות בריאותיות מסוימות או מצבי רפואיים מסוימים. התזונה הקלינית מתמקדת ביישום עקרונות התזונה והתערבותם למניעת ולטיפול במגוון מצבים בריאותיים, וגם לקידום בריאות כללית ורווחת גוף.

הנושאים העיקריים בתזונה קלינית כוללים:

 1. הערכה: תזונאי קליני מעריך את הרגלי התזונה, ההיסטוריה הרפואית, גורמי הסביבה והמידע הביוכימי של לקוחותיו כדי לזהות חסרי תזונה, אי איזון תזונתי או צרכים תזונתיים מסוימים. תהליך ההערכה כולל תצפיות בבדיקות דם, ניתוח הרכב גוף ומידע רפואי נוסף רלוונטי.

 2. תכנון אישי: בהתבסס על ההערכה, מפתחים תוכנית תזונה אישית המתאימה לדרישות תזונתיות ייחודיות ולמטרות הבריאותיות של האדם. התוכנית יכולה לכלול המלצות לחומרים תזונתיים ספציפיים, שינויים בתפריט, תכנון ארוחות והשתלמות בתקופות המתאימות.

 3. מצבי רפואי: התזונה הקלינית עובדת עם אנשים הסובלים ממגוון מצבים בריאותיים כגון השמנת דם, סוכרת, מחלות לב, תסמיני מערכת העיכול, אלרגיות מזון ועוד. היא מעצבת אסטרטגיות תזונתיות לניהול מצבים אלו, להקלה על סימפטומים ולשיפור הבריאות הכוללת.

 4. ניהול משקל: תזונאי קליני משמעותי בתוכניות לניהול המשקל, עוזר בהגעה ובהחזקת משקל בריא דרך שינויים תזונתיים והתאמות באורח החיים.

 5. הדרכה וייעוץ: אחד מהנושאים החשובים ביישום של תזונה קלינית הוא הדרכת הלקוחות וייעוץ להם. תזונאי קליני מספק הכוונה ותמיכה ללקוחותיו, עוזר להם להבין את חשיבות התזונה בניהול הבריאות ובבחירת מזון מושכל.

 6. פרקטיקות מונעות: תזונאי קליני עוסק גם בהגנות מראש לקידום בריאות אופטימלית והפחתת סיכונים למחלות כרוניות. הם מסבירים לאנשים את חשיבות התזונה הבריאה, תפריט מאו

עליי

היי, זה ד"ר רוזנברג. נעים להכיר אותך!

ד"ר ראובן רוזנברג הוא כירופרקט ותזונאי קליני מוסמך. הוא סיים את לימודיו באוניברסיטת פארקר בדאלאס, טקסס בשנת 1998 והתאמן בדאלאס, ניו יורק ובישראל, עם משרד פרטי ברמת בית שמש. הוא סיים קורסים לתואר שני בנוירולוגיה תפקודית ומיישם את המיומנויות הללו בכל המקרים. על ידי שילוב עקרונות נוירולוגיה תפקודית, תזונה קלינית ובדיקות מעבדה תפקודיות הוא מסוגל לסייע בפתרון בעיות בריאותיות רבות שלגביהן נאמר לאנשים שאין פתרון; נדודי שינה, בעיות הורמונים גבריים ונשיים, עלייה במשקל, כאבי ראש ומיגרנות, דום נשימה בשינה, בעיות אוטואימוניות, כאבים כרוניים, ADD/HD, סכיזופרניה ומחלות של מערכת העיכול.

לד"ר רוזנברג ניסיון רב שנים גם בטיפול בכאב, לאחר שהיה חלק מצוות המורכב מפיזיאטר (M.D.), דיקור ופיזיותרפיסט. הוא מוסמך בפיזיותרפיה ועושה שימוש במערכת של נקודות דיקור פנים באמצעות לייזר.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram
ד"ר ראובן רוזנברג
Physical therapy on leg

שעות פתיחה

ימי א ג ה: 14:00-20:00
יום ו 10:30-14:00

ד"ר רוזנברג הוא כירופרקט מדהים. בשבת לפני שהגעתי אליו, לא יכולתי לזוז מכאבים בגב. הייתי אצלו פעם בשבוע והכל הסתדר. היום אני הולך אליו פעם בחודש. הוא מכיר את גוף האדם כמו שאף בן אדם אחר שאני מכיר לא יודע. תמיד כשמישהו צריך כירופרקט אני ממליץ עליו. תודה רבה ד"ר רוזנברג.

יוני פלק

התחבר אליי

תודה על ההגשה!

יחזקאל הנביא 7

סוויטה 4

רמת בית שמש

info@drrosenberg.net
058-432-5849

bottom of page